Ciekawe ssaki

Ciekawe ssaki.

Zdaniem wielu osób jednymi z najciekawszych ssaków są z całą pewnością nietoperze, które są przedmiotem fascynacji wielu naukowców. Warto pamiętać o tym, że na terenie naszego kraju żyje aż 25 gatunków nietoperzy.

Nietoperze są ssakami obdarzonymi zdaniem naukowców, szóstym zmysłem w postaci wysokich oraz krótkich sygnałów dźwiękowych, dzięki którym nietoperz wie, w jakiej odległości od niego znajduje się ofiara.

Kolejnym interesującym gatunkiem ssaków są lemury, które żyją dziko wyłącznie na Madagaskarze. Cechami charakterystycznymi tego zwierzęcia jest długi, liczący ponad 40 cm ogon, który pokryty jest 13-15 białymi oraz czarnymi obrączkami. Warto podkreślić, że jest to przede wszystkim ssak owocożerny, jednak chętnie zjada także owady, ptaki oraz jaszczurki.

Innym bardzo ciekawym ssakiem jest mrówkojad, który może poszczycić się najdłuższym językiem w stosunku do długości swojego ciała. Zwierzę to ma około jednego- dwóch metrów długości a jego język aż około 60 centymetrów.

Do grupy ciekawych ssaków wiele osób zalicza także ryjówki, które wyróżniają się najszybszym tętnem pośród całej grupy. Ich serce bije około 1200 razy na minutę, co jest porównywalne do bicia serca lecącego kolibra.